Nibypasztet

Nibypasztet

“Nibypasztet” to dość dziwna nazwa jak na domowy pasztet, jednak ten wyrób konserwowy znalazł się na liście najczęściej pobieranych receptur FIMPLE.TV 🙂 W poniższym poście opiszę sposób wykonania tej konserwy oraz podam Ci dokładną recepturę.

Pasztet, czy Nibypasztet?

Jak zobaczysz w poniższym filmie “Nibypasztet” nie jest ani pasztetem, ani konserwą słoikową. Przecież do tradycyjnego pasztetu nie dajemy surowych podrobów i mięs, a do konserwy w postaci kiełbasy słoikowej nie dajemy wątroby… Czy to wystarczający argument, aby nadać mu nazwę “Nibypasztet”? Na różnych grupach wędliniarskich ta nazwa jak i receptura była gorącym tematem. Miała wielu przeciwników (moim zdaniem ludzi, którzy z reguły narzekają na wszystko) ale mimo wszystko więcej zwolenników! W ciągu jednego dnia plik z recepturą został pobrany ponad 300 razy.

Nibypasztet – receptura

Receptura została stworzona na potrzeby 3-Dniowych Warsztatów Wędliniarskich, organizowanych oczywiście przez Fimple.tv. Nie jest ona wyrobem, którego uczą się uczestnicy… a jedynie posiłkiem, który serwujemy podczas śniadań czy kolacji. Na naszych warsztatach zawsze dbamy o to, aby na stołach było swojskie jedzenie, jak i swojskie wyroby (najczęściej wykonane przez naszych ekspertów).

Klikając w poniższy link pobierzesz pełną recepturę z opisem wykonania. Stosując wszystkie zalecenia opisane w recepturze, otrzymasz bardzo smaczny wyrób konserwowy, który w warunkach chłodniczych możesz przetrzymywać min. 2 miesiące.

Nibypasztet po pasteryzacji uzyskuje galaretkę i smalec, który nadaje wyjątkowy smak. W moim domu zajadamy go z własnej roboty chlebem.

Nibypasztet – zasady pobierania

Recepturę dajemy Ci całkowicie za darmo. Musisz jedynie zastosować się do 2 zasad!

– Receptura może być udostępniana w niezmienionej formie graficznej i merytorycznej
– Koniecznie pochwal się swoim Nibypasztetem na naszej grupie Facebook’owej

Recepturę pobierzesz z naszej strony warsztatowej. Po kliknięciu w “Przejdź do strony pobierania” pojawi się strona, z której można pobrać plik. Udanych wyrobów.

Masz pytania?

Jeśli masz pytanie na temat wykonania tego wyrobu, zadaj je w komentarzu. Odpowiem na każde z nich.

Mariusz

Organizator, Fimple.tv

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje imię

Wiadomość