Nibypasztet

“Nibypasztet” to dość dziwna nazwa jak na domowy pasztet, jednak ten wyrób konserwowy znalazł się na liście najczęściej pobieranych receptur FIMPLE.TV 🙂 W poniższym poście opiszę sposób wykonania tej konserwy oraz podam Ci dokładną recepturę.

“Nibypasztet” to dość dziwna nazwa jak na domowy pasztet, jednak ten wyrób konserwowy znalazł się na liście najczęściej pobieranych receptur FIMPLE.TV 🙂 W poniższym poście opiszę sposób wykonania tej konserwy oraz podam Ci dokładną recepturę.

Pasztet, czy Nibypasztet?

Jak zobaczysz w poniższym filmie “Nibypasztet” nie jest ani pasztetem, ani konserwą słoikową. Przecież do tradycyjnego pasztetu nie dajemy surowych podrobów i mięs, a do konserwy w postaci kiełbasy słoikowej nie dajemy wątroby… Czy to wystarczający argument, aby nadać mu nazwę “Nibypasztet”? Na różnych grupach wędliniarskich ta nazwa jak i receptura była gorącym tematem. Miała wielu przeciwników (moim zdaniem ludzi, którzy z reguły narzekają na wszystko) ale mimo wszystko więcej zwolenników! W ciągu jednego dnia plik z recepturą został pobrany ponad 300 razy.

Nibypasztet - receptura
Konserwa - nibypasztet
Pasztet domowy czy konserwa

Nibypasztet – receptura

Receptura została stworzona na potrzeby 3-Dniowych Warsztatów Wędliniarskich, organizowanych oczywiście przez Fimple.tv. Nie jest ona wyrobem, którego uczą się uczestnicy… a jedynie posiłkiem, który serwujemy podczas śniadań czy kolacji. Na naszych warsztatach zawsze dbamy o to, aby na stołach było swojskie jedzenie, jak i swojskie wyroby (najczęściej wykonane przez naszych ekspertów).

Klikając w poniższy link pobierzesz pełną recepturę z opisem wykonania. Stosując wszystkie zalecenia opisane w recepturze, otrzymasz bardzo smaczny wyrób konserwowy, który w warunkach chłodniczych możesz przetrzymywać min. 2 miesiące.

Nibypasztet po pasteryzacji uzyskuje galaretkę i smalec, który nadaje wyjątkowy smak. W moim domu zajadamy go z własnej roboty chlebem.

Nibypasztet – zasady pobierania

Recepturę dajemy Ci całkowicie za darmo. Musisz jedynie zastosować się do 2 zasad!

– Receptura może być udostępniana w niezmienionej formie graficznej i merytorycznej
– Koniecznie pochwal się swoim Nibypasztetem na naszej grupie Facebook’owej

Recepturę pobierzesz z naszej strony warsztatowej. Po kliknięciu w “Przejdź do strony pobierania” pojawi się strona, z której można pobrać plik. Udanych wyrobów.

Pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące powyższego wpisu – śmiało pisz w komentarzach 🙂

Adam Pulkowski - ekspert fimple

Adam Pulkowski

Ekspert, Fimple.tv

Oceny wpisu
4.6/5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *