Parzenie białej kiełbasy – jak sparzyć białą kiełbasę prawidłowo?

Zbliżają się święta wielkanocne albo po prostu masz ochotę, żeby zjeść taką idealnie sparzoną kiełbasę białą? Jest na to jakiś poprawny, prawidłowy sposób? Zapraszam Cię do przeczytania poniższego wpisu – Adam Pulkowski.

Parzenie białej kiełbasy - Czy powinno się ją gotować?

Absolutnie nie! Parzenie kiełbasy białej nie polega na jej ugotowaniu. Tutaj chodzi o jej sparzenie tak, aby była idealna do zjedzenia. W wielu recepturach tak właśnie wygląda proces parzenia kiełbasy, że najpierw musisz zagotować tą wodę i gotować w niej kiełbasę, a to nie o to tutaj chodzi. Jaki jest fenomen parzenia białej? Jak ją zrobić i sparzyć? Zajrzyj na naszą stronę Fimple.tv, gdzie wśród wielu kursów wideo znajdziesz właśnie m.in. jak wytworzyć samodzielnie swoją białą kiełbasę.

Jaki jest sposób na idealne sparzenie białej kiełbasy?

Najpierw musisz podgrzać wodę do sparzenia kiełbasy do temperatury 75-80°C. Najlepiej Ci będzie użyć do tego termometru, który ułatwi Ci robotę. Gdy woda osiągnie odpowiednią temperaturę, wkładasz białą kiełbasę. Temperatura wody na pewno Ci spadnie o kilka stopni, przez to, że wkładasz zimną kiełbasę, dlatego musisz pilnować prawidłowej temperatury.
W momencie, gdy woda znowu będzie miała 75-80°C, włóż termometr w środek kiełbasy i parz ją do osiągnięcia 68°C wewnątrz. Może Ci to zająć 15, 20, a nawet 30 minut, to wszystko zależy od kiełbasy. I już, wyciągasz swój wyrób, i możesz podawać go do stołu, delektując się jego smakiem.

Co się stanie, jeśli przekroczysz odpowiednią temperaturę?

Pilnując temperatury do tych 68°C wewnątrz wyrobu możesz mieć pewność, że Twoja kiełbasa będzie idealna w środku, nie będzie surowa, ale też nie będzie przesuszona. Gdy przekroczysz temperaturę wewnątrz wyrobu, będzie on w środku przesuszony. Mając kiełbasę białą w jelicie o różnego rozmiaru kalibrze, cieńszym lub dużo grubszym, to nie zegarek, a właśnie termometr wskaże Ci moment, w którym kiełbasa jest idealna w środku – warto z niego korzystać, żeby w pełni kontrolować swój wyrób.

Parzenie białej kiełbasy - zobacz nasz film

Zachęcam Cię do obejrzenia naszego filmu, w którym znajdziesz jeszcze więcej ciekawostek i szczegółów, dotyczących parzenia białej kiełbasy. Koniecznie musisz to zobaczyć!

Parzenie białej kiełbasy - podsumowanie

Pamiętaj, aby dokładnie i starannie kontrolować swoje wyroby i temperaturę wewnątrz nich. Już wiesz, że jest to bardzo ważne, jeśli chcesz uzyskać idealny efekt. Musisz również wiedzieć, że nie jest to sposób na parzenie tylko białej kiełbasy, a należy w ten sposób parzyć też inne kiełbasy. Gwarantuję Ci, że uzyskany efekt parzenia sprawi, że już nigdy nie będziesz inaczej parzyć swoich wyrobów.

Pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące powyższego wpisu – śmiało pisz w komentarzach 🙂

Adam Pulkowski - ekspert fimple

Adam Pulkowski

Ekspert, Fimple.tv

Oceny wpisu
4.6/5

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *