Poznaj eksperta - Andrzej Piątek

Poznaj eksperta - Andrzej Piątek

Jednym z pierwszych etapów produkcji kulinarnych filmów szkoleniowych jest znalezienie prowadzącego. Stacje telewizyjne wybierając prezenterów lub kontraktując ludzi, którzy mają prowadzić autorskie programy – kierują się całkiem innymi kryteriami, niż fimple.tv. Skąd biorą się te różnice? O tym poniżej, ale przede wszystkim o wybitnym ekspercie, jakim jest Andrzej Piątek.

Poznaj eksperta – magister, inżynier.

Telewizje na pierwszym miejscu stawiają medialność danej osoby. Jeśli jest ona rozpoznawalna przed wejściem do telewizji, jest to ogromny plus. Kolejnym kryterium jest wygląd.Czy widzieliście kiedykolwiek brzydkich ludzi na stanowisku prowadzącego, czy to program kulinarny, informacyjny, talk show, itp.?

Jest po drodze jeszcze kilka kryteriów, takich jak znajomości, majętność, pochodzenie i wiele innych. Nie chcę opisywać ich szczegółowo, bo naprawdę aż wstyd o tym mówić. Na tym więc zakończę ten wątek.

Fimple.tv wybierając prowadzącego, kieruje się przede wszystkim jego doświadczeniem praktycznym, a następnie wiedzą teoretyczną. Jeśli te dwa czynniki są na bardzo wysokim poziomie i niejako idą ze sobą w parze, cała reszta nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Oczywiście zdarza się, że mamy dylemat, bo dwóch kandydatów prezentuje podobny poziom. Wówczas wygrywa ten, kto ma większą umiejętność przekazywania wiedzy innym.

Macie więc pewność, że osoba, która prowadzi dane szkolenie: – posiada ogromne doświadczenie praktyczne, – to co robi, poparte jest konkretną wiedzą teoretyczną, – ma doświadczenie w przekazywaniu wiedzy (jeśli go nie ma, robi to znakomicie), – prócz powyższych, jest po prostu dobrym człowiekiem – tylko takimi chcemy się otaczać.

Jeszcze nigdy nie braliśmy pod uwagę wykształcenia, które posiada kandydat na prowadzącego. Wiele razy przekonaliśmy się, że nie idzie ono w parze z umiejętnościami, doświadczeniem i faktycznie posiadaną wiedzą teoretyczną.

Poznaj eksperta – Andrzej Piątek

Wpisy z cyklu “Poznaj eksperta” rozpoczynamy od uchylenia rąbka tajemnicy o naszym ekspercie, który prowadzi serię filmów szkoleniowych pt.: “Wyrób wędlin sposobem domowym cz.I i cz.II”. Niebawem do tego dorobku dojdzie część III.

Mgr inż. technologii żywności Andrzej Piątek, prowadzi własne gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Łazy k/Krasnosielca na Mazowszu. Kilka razy w roku organizuje warsztaty w ramach Szkoły Domowego Masarstwa, której to jest głównym wykładowcą. Można więc pod jego bacznym okiem rozpocząć przygodę z wędliniarstwem, do czego mocno zachęcamy.

Jako, że stacjonarne warsztaty są mocno ograniczone czasowo i nie sposób pokazać podczas nich wszystkich dziedzin wędliniarstwa i przekazać całej wiedzy, Andrzej Piątek przekazuje ją na filmach szkoleniowych. Do filmów wrócić można w każdym momencie i nigdy nie zniknie wiedza, jak to bywa w przypadku krótkich, weekendowych warsztatów stacjonarnych, gdzie dużo się dzieje i nie sposób jest wszystko spamiętać.

Andrzej jest wybitnym wędliniarzem. Potrafi odtworzyć stare receptury, kierując się wyłącznie własnym zmysłem smaku. Każdy z jego wyrobów wędliniarskich powala na kolana smakiem, zapachem i wyglądem. Ponadto Andrzej ma ogromną wiedzę teoretyczną. Dzięki temu informacje, które przekazuje, są w pełni bezpieczne, czego niestety nie można powiedzieć o wiedzy przekazywanej przez wielu ludzi np. na YouTube.

Jaki jest poza planem filmowym? Jak rozpoczęła się jego przygoda z wędliniarstwem? Czy po obejrzeniu filmów jesteś już wędliniarzem? Koniecznie zobacz poniższy wywiad.

Adam

Adam

Autor wpisu

Ekspert Fimple.tv

5 Odpowiedzi

 1. Pięknie zrobiony materiał oraz ogrom wiedzy przekazany w szkoleniach jest wzorcowy.

  p.s. Teraz wiem jak ma na imię Mistrz “Dziadek”
  Pozdrawiam Was !

  1. Stawiamy przede wszystkim na bardzo wysoką jakość merytoryczną. Poza tym filmy cechuje pewna naturalność, brak sztucznych, reżyserowanych scen. To co w głowie, to bezpośrednio przelane przed oko kamery. Naszą ideą nie jest superprodukcja z ekstra sztucznymi planami zdjęciowymi, na które nie raz trzeba mieć milionowy budżet. Naszą ideą jest zabezpieczenie bezcennej wiedzy o wędliniarstwie. A to wszystko w naturalnych warunkach, w których na co dzień robione są te wszystkie pyszności 🙂

   Co do Dziadka, jeśli tylko będzie Pan miał okazję poznać go osobiście, gorąco do tego zachęcam. Żywa skarbnica wiedzy, która chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Drugiego takiego Dziadka z pewnością nie ma 🙂

 2. Wiadomości i wiedzę ogromną jaką stara się nam przekazać Pan Andrzej na temat wyrobów jest bardzo cenna, dzięki za to, Filmy szkoleniowe to kawał dobrej roboty dla takich osób jak ja, nie dawno za czołem swoją przygodę z wyrobami domowymi.
  Jeśli była by możliwość kupienia niektórych filmów na własność to chętnie kupię.

  1. Panie Edwardzie, niedługo rozpoczynamy pracę nad kolejną częścią filmów szkoleniowych. Robimy to głównie dla takich ludzi, jak Pan, którzy rozpoczynają przygodę z wędliniarstwem od zera. Ciekawostką jest jednak fakt, że nawet masarnie kupuję nasze szkolenia, aby na nich szkolić swoich pracowników – świadczy to o jakości merytorycznej naszych filmów.

   Na chwilę obecną nie planujemy wydania szkoleń na płytach lub dawania możliwości do pobierania bezpośrednio na dysk ze względu na piractwo. Jeśli jednak podejmiemy taką decyzję, z pewnością wszyscy goście naszego portalu będą o tym poinformowani.

   1. Dzięki za odpowiedz, będę czekał w dalszym ciągu na możliwiść kupienia kilku filmów jeśli taka będzie.
    Być może nie zainteresował bym się wędliniarstwem z braku czasu, ale miałem ciężki wypadek, i jestem teraz sprawny inaczej, teraz czasu mam w nadmiarze,chociaż zawsze lubiłem pomagać przy świniobiciu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje imię

Wiadomość