Serowarstwo domowe cz. I.

serowarstwo

SEROWARSTWO

Legenda głosi, że serowarstwo domowe zapoczątkował pewien wędrowiec. Przed wyruszeniem w długą drogę, wlał do koziego żołądka świeże mleko i wyruszył w podróż. Jak wielkie było jego zdziwienie, gdy po jakimś czasie zajrzał do owego bukłaka. Nie było mu dane napić się mleka, za to najadł się dostatecznie. 

Cała ekipa Szkoły w Necie już wie, co stało się z mlekiem podczas podróży legendarnego wędrowca. Skąd wiemy? Jesteśmy już po nagraniach do serowarskich filmów szkoleniowych. To podczas nich dowiedzieliśmy się od A do Z, jak powstaje ser. Ba! Potrafimy sami ten ser zrobić. Okazało się bowiem, że serowarstwo domowe nie jest takie trudne, na jakie może wyglądać z boku.

Serowarstwo domowe część pierwsza

serowarstwo
Ustalenia podczas nagrania

“Serowarstwo domowe cz.I.” – to oficjalna nazwa całego cyklu szkoleniowego, dotyczącego wyrobu serów. Na dobry początek tytuł zdradza pewną rzecz, zauważyliście? TAK! Już wiemy, że będą kolejne części cyklu. Dlaczego? Serowarstwo domowe jest tak rozległym tematem, że chcemy dawać Wam tę wiedzę stopniowo. W pierwszej części są podstawy, jednak nie brakuje wiedzy i ciekawostek dla tych, którzy z serowarstwem mieli już wcześniej do czynienia.

Gatunki sera i…

Pierwsza część naszego cyklu szkoleniowego zapoczątkowała 8 filmów, poświęconych różnym wyrobom. I tak oto powstały kategorie:

 • sery półtwarde
 • sery twarde
 • sery zwarowe
 • sery twarogowe
 • sery z masy parzonej
 • sery pleśniowe
 • napoje fermentowane
 • inne wyroby mleczne

Te 8 filmów z pewnością doczeka się kontynuacji. Póki co, w każdym z nich będzie można zobaczyć wyrób 2-3 gatunków sera lub innego wyrobu z mleka.

Prócz tych 8 filmów, w pierwszej części cyklu znajdą się jeszcze 3 inne. Co za wiedzę będą zawierały? Póki co, niech zostanie to tajemnicą. Zdradzę Wam tylko, że dzięki nim… a jednak nie powiem. Może następnym razem.

Tworząc scenariusz do filmów nie ukrywam, że braliśmy pod uwagę Wasze sugestie odnośnie tego, co chcielibyście w szkoleniu serowarskim zobaczyć. Nadal jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju wiadomości, maile itp. Gwarantujemy, że nigdy nie przechodzimy obok nich obojętnie, wręcz przeciwnie! Zawsze o nich dyskutujemy.

Jeśli więc w kolejnej części szkoleń chcielibyście zobaczyć wyrób konkretnego sera lub wyrobu mlecznego – piszcie do nas na szkolawnecie@fimple.tv . Możecie też po prostu zostawić komentarz pod tym wpisem, do czego gorąco zachęcam.

Premiera szkoleń “Serowarstwo domowe”

Produkcja cyklu filmów szkoleniowych pt.: “Serowarstwo domowe cz.I.” planowana jest do dnia 31 października 2016 roku. Póki co, nic nie wskazuje na to, aby nasza ekipa się z materiałem nie uporała, choć jego jest ogrom.

serowarstwo
Plan zdjęciowy

O premierze filmów z pewnością dowiecie się z naszego fanpag’a lub z wiadomości e-mail. Wyślemy ją każdemu, kto jest zarejestrowany na naszym portalu Szkoła w Necie.pl lub na Blogu. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś lub nie polubiłeś nas na Facebook’u – zrób to! W ten sposób nie przegapisz nowości, ciekawych wydarzeń i związanych z nimi okazjami zakupowymi i rabatami!

Chcesz dowiedzieć się, gdzie był nagrywany materiał do serowarskich szkoleń? Kto tym razem stanął przed okiem kamery jako nasz ekspert? Zerknij na ten wpis -> Stało się! Serowarstwo ze Szkołą w Necie.

Ramówka cyklu “Serowarstwo domowe cz. I.”

Już teraz możecie zobaczyć ramówkę całego cyklu, a zarazem pierwszy zwiastun tego, co dla Was przygotowujemy. W trailerze uchylamy rąbek tego, w jakim klimacie prowadzone są szkolenia oraz jak wiele będzie można się nauczyć. Niech to jeszcze bardziej rozbudzi Wasze apetyty! Nie tyle na same szkolenia, co na efekty korzystania z nich – skarb natury, którym bez wątpienia jest każdy z wykonanych własnoręcznie serów.


 

2 Odpowiedzi

 1. Mam wykupione szkolenie serowarskie , a nie wiem jak z niego skorzystac . Pomyślcie też o starszych kursantach , kiedy robicie te stronki . Pozdrawiam zuberek

  1. Cały czas bierzemy pod uwagę gości naszego portalu, którzy mają już znaczny bagaż doświadczeń życiowych 😉 Szkolenie serowarskie wykupił Pan w przedsprzedaży. Jest ono jeszcze w produkcji. Jego premiera odbędzie się 31 października br. Zostanie Pan o tym poinformowany mailowo. Również na maila otrzyma Pan instrukcję co zrobić, aby korzystać ze szkolenia! Pozdrawiamy 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje imię

Wiadomość