Pamięć o nich nie zaginie – idea Fimple.tv

Każdy zasługuje na możliwość polepszenia sobie jakości i długości życia. Tak, jedną z recept na długie życie jest sposób odżywiania. Nie, chemia zawarta w dzisiejszym pożywieniu nie konserwuje człowieka – ona go za…

Na początku była myśl – człowiek uczy się całe życie. Jednak czy na pewno ma skąd czerpać tę wiedzę? Tę porządną, bezpieczną, dobrze wyłożoną. Bez zbędnych informacji zajmujących więcej miejsca w głowie, niż sama przydatna treść. Nie ma. Błąd – nie miał! Od 10 października 2014 roku już ma, a przynajmniej jeśli chodzi o wyrób wędlin sposobem domowym. To właśnie tym filmem szkoleniowym rozpoczął realizowanie idei ‘szkolenia kulinarne dostępne dla każdego’ portal Szkoła w Necie.

Pomysł na szkolenia kulinarne, a sięgając głębiej – propagujące powrót do tradycyjnych metod wytwarzania żywności wziął się z pasji do dobrego i prawdziwego jedzenia. Oferowana żywność na większości sklepowych półek już od dawna nie zasługuje na miano “prawdziwej”, a niedługo przestanie zasługiwać na miano “żywności”. Stąd pomysł, aby stworzyć koło ratunkowe dla tych, którzy nie chcą utonąć w tym szaleństwie, jakim jest rekordowe spożycie sztucznych substancji w codziennej diecie. Koło ratunkowe powstało i powstają kolejne, teraz wystarczy się ich chwytać.

Pamięć o nich nie zaginie – mowa oczywiście o tradycyjnych recepturach, o sposobie wykonywania żywności w domowym zaciszu i o mentalności, która jest podstawą do działania. Dbamy o to, aby jak najwięcej treści o tematyce tradycyjnego wytwarzania żywności przekazywanej z pokolenia na pokolenie zostało zachowanej. Dbamy o to, aby treść ta rozprzestrzeniała się i aby człowiek znów zaczął zdrowo i poprawnie się odżywiać. Udowadniamy, że zdrowe jedzenie = dobre jedzenie. Przekonujemy młodych ludzi, że jakość życia w dużej mierze zależy od jakości spożywanej żywności. Docieramy do coraz szerszego grona osób z różnych warstw społecznych, w różnym wieku i z różnych zakątków świata. U nas te różnice pochodzenia, majętności i wieku się zacierają.

Każdy zasługuje na możliwość polepszenia sobie jakości i długości życia. Tak, jedną z recept na długie życie jest sposób odżywiania. Nie, chemia zawarta w dzisiejszym pożywieniu nie konserwuje człowieka – ona go zabija. Ciebie i mnie. Ja już chwyciłem za koło ratunkowe, a Ty? Jak bardzo cenna jest dla Ciebie wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie? Na ile wyceniłbyś 5-10-15-20 lat własnego życia? Lat życia Ci nie oferuję. Jednak szansę na ich powiększenie owszem. Koło ratunkowe zostało rzucone. Złapiesz?

Sprawdź nasze szkolenia kulinarne na www.fimple.tv

Zwiastun pierwszej części szkolenia “Wyrób wędlin sposobem domowym”

Pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące powyższego wpisu – śmiało pisz w komentarzach 🙂

Adam Pulkowski - ekspert fimple

Adam Pulkowski

Ekspert, Fimple.tv

Oceny wpisu
4.6/5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *